תפריט סגור

הדברה אורגנית

לבתים פרטיים רבים, יש את החשיבות הרבה בנושא של גידול וטיפוח של עשבי מרפא, צמחים, עצי פרי וירקות הגודלים בגינה בחוץ. בנוסף, לאנשים העוסקים בתחום הגידול החקלאי באופן סיטונאי ומגדלים ירקות בכמות רבה, עצי פרי, עצי זית, צמחים ובעצם כל דבר המגיע בסופו של הדבר ללקוח ולשימוש כמזון בריאותי ואיכותי, יש לא מעט מקרים בהם אנשים אלו נזקקים לספק חומרי הדברה אורגניים לגידולים בשל ההגנה וההרחקה של מזיקים וחיות מטרד הפוגעות ביבול ובשל שמירת האיכות ובריאותם של האנשים האוכלים את המזון הגדל. בשל ההדברות המכילות רעלים, יש חשיבות רבה לנושא של הדברה אורגנית לגינה.

הדברה אורגנית – מה מומלץ ומה חשוב לדעת

הגינה האורגנית, הקושי בהתמודדות והמזיקים השונים הנמצאים מסביב לגידולים

הדברה אורגנית – שירות עד בית הלקוח

כמו הרבה נושאים הקיימים בחיים, יש דברים שאינם נשלטים על ידי האדם ונוצרים על ידי הטבע ומהוות מטרד, פגיעה, נזק והורדה באיכות החיים של האנשים. כשמדובר על הנושא של גידולי עשבים וצמחים בגינה או בחקלאיים המגדלים מזון מהאדמה בכמויות רבות ובעמידה על הכללים הבריאותיים הרבים, לא פעם ולא פעמיים נצטרכו האנשים להתמודד עם מזיקים מסוגים שונים הנמשכים אל הגידולים ופוגעים, הורסים או מזהמים אותם. גינה אורגנית היא הנה שטח אשר גדל בו צמחים, פירות, ירקות או עשבים למיניהם אשר נזקקים לטיפול באופן גבוה ושמירה רבה. לכל מזיק הנמשך אל שטחים אלו יש את האפשרות הרבה להרוס יבול שלם ולהעביר את הזיהום לגידולים שלידו ובכך למוטט את האיזון הטבעי של הגינה האורגנית. מזיקים אשר מהווים מטרד ומסכנים את בריאותם של הצמחים והאנשים יחדיו הם בעיקר הזוחלים, תיקנים למיניהם, נמלים, זבובים, דבורים, טרמיטים וחרקים מעופפים שונים הנמצאים בסביבות הגידול.

הדברה אורגנית המלצות

הדברה אורגנית ביתית היא הנה שיטה הנעשית על ידי אנשי מקצוע העוסקים בתחום של הדברה אורגנית נגד מזיקים בבתים הפרטיים, בבתי העסקים, בבניינים ובגינות. בשל החשיבות הרבה של שמירת הגידולים החקלאיים באופן בריאותי ואיכותי לאכילה, השימוש בריסוסים כימיים ורעילים אינו יכול להתקיים כנגד המזיקים בשל הרעילות הרבה והסיכון חיים הנתון לו. השיטה של הדברה אורגנית מכילה מספר מוצרים אשר מספקת תוצאות יעילות, מהירות וכאלה שאינן פוגעות באיכות הסביבה או רעילות לאדם. באמצעות צמחים מסוימים המושתלים בגינה כגון בצל, שום, יארה, נענע, כוסברה, שומר, קימל ובזיליקום הנחשב גם צמחי גידול מעולה וגם הרחקה מצוינת של כנימות. בנושא של זרחן אורגני הדברה יש הנה אפשרות לקטול חרקים ומזיקים גם כן באופן אפקטיבי ומשומש בעיקר על ידי המגזר של גידול חקלאי ונמצא גם כן בתור חומר הנמצא באופן טבעי בתוך מי שתייה והמזון. באמצעות הדברה אורגנית לבית בשיטות אלו ובשיטות של שקיות מים, מדבקות צהובות וכחולות לתפיסת חרקים מעופפים, סרטים דביקים וחומרים אורגניים אשר אינם פוגעים ביבול, יש את האפשרות להרחיק כנימות, נמלים, דבורים, זוחלים וכל מזיק הנמשך לגינה ולגידולים.

הדברה אורגנית פרעושים  – למה כדאי להתפטר מהפרעושים?

הפרעוש יכול לגרום לגירודים וגם להעביר מחלות, הם מתרבים במהירות רבה כאשר הנקבה מטילה כמה מאות ביצים, וכאשר הפרעושים מתמקמים בבתים הם נמצאים בדרך כלל בשטיחים או בריפודים. הפרעוש גם יכול לשרוד זמן רב בלי מזון, כאשר פרעוש בוגר יכול לחיות כך אפילו ארבעה חודשים.

אז מה עושים?

כדי להתפטר מהם במהירות אך תוך שמירה על הבטיחות, מומלץ על הדברה אורגנית פרעושים. תתפטרו מהמפגע וגם לא תפגעו בסביבתכם בחומרים שאינם רצויים.

הדברה אורגנית כנימות

מה היא כנימה? כנימה שייכת לסדרה של הפשפשים כאשר ידוע לנו בעולם על מעל 13000 מינים! אצלנו בישראל ישנם בערך 400 סוגים של כנימות, הכנימות ניזונים בדרך כלל מעלים בלבד, וכך הם מזיקים לגידולים חקלאיים וגם לסתם גידולי נוי.

מה עושים נגדם?

אז כמובן שחייבים לטפל בכנימות ולמנוע את הגעתם לעצי הפרי ולגידולים השונים. ישנם שתי אופציות לטפל בכנימות.
הדברה וריסוס כימי- שזוהי הדרך המקובלת שנעשית בדרך כלל, אך כמובן יש את הנזק שבהוספת חומרים כימיים לפירות המיועדים למאכל האדם.
הדברה אורגנית כנימות- כיום שהמודעות לסכנה שבחומרים הכימיים גדלה, הרבה אנשים וגננים מעדיפים את ההדברה האורגנית, ואכן ישנו הפתרון הטבעי שנותן מענה מושלם לבעיית הכנימות.

צריך עזרה?
דילוג לתוכן