תפריט סגור

כיני יונים

יונים מהוות מטרד משמעותי בכל בית. עם זאת, לא רבים מודעים לזאת, אך הציפורים המציקות מביאות בעיות נוספות מלבד עצמן. אחת מהן – כיני יונים, תופעה לא נעימה שלא תמיד ניתן להבין מייד את המקור שלה, אך היא מזיקה ופוגעת בכל בני הבית. מהם הכינים האלה? כינים של יונים בבית מופיעים בדרך כלל לאחר שהיונים כבר עזבו. זאת משום שבאופן הטבעי כינים אלה ניזונות מיונים, הציפורים מתפקדות כ"פונדקאיות" של חרקים אלה, המאופיינים בהתרבות מהירה (מחזור חיים שלם המתרחש במשך 5-12 יום בתנאי לחות המתאימים להם). הן קטנות מאוד, ולרוב אין שום תועלת לחפש כיני יונים תמונות, משום שאתם לא תראו אותם.

למה גורמים כיני יונים בבית?

כיני יונים
טיפול ביונים ומניעת כיני יונים

הדרך שבה תשימו לב שהופיעו כינים של יונים אצלכם בבית היא בכך שהם יתחילו לעקוץ אתכם. למעשה, הכינים עוזבים את קיני היונים לאחר שהגוזלים בהם עזבו או מתו ומחפשים פונדקאים חדשים. דם האדם לא מתאים לכינים, לכן בדרך כלל הם מנסים לעקוץ אותנו, אך מהר מאוד מבינים שזה לא מה שדרוש להם וממשיכות הלאה. כך אתם יכולים למצוא את כל בני המשפחה מלאים בעקיצות כואבות יותר מעקיצות יתושים, שגם גורמים לגירויים אדמדמים במקום. כיני יונים גורמים לחוסר נעימות קשה עבור כל בני המשפחה, ובאופן טבעי מומלץ להיפטר מהם כמה שיותר מהר. עם זאת, למרבה הצער, השלב שבו מתחילות העקיצות הינו מתקדם ביותר, ובדרך כלל מאלץ אותנו להקליד בשורת החיפוש באינטרנט "כינים של יונים עזרה דחופה" ולמצוא מדבירים איכותיים ומקצועיים שיצילו אותנו מהצרה הזאת כמה שיותר מהר.

השיטות השונות לביצוע הדברת כיני יונים

ישנן שיטות שונות לבצע כיני יונים טיפול. בדרך כלל מדובר בשני שלבים: סילוק של המקור הראשוני (יונים, קיני יונים ומקום אליו הן יכולות לחזור בעתיד, משום שזה בטבע שלהן, לחזור למקום בו הן כבר קיננו או גדלו). השלב השני הינו ניקוי הדירה. ניתן לעשות זאת באמצעות כיני יונים טיפול טבעי, או באמצעות ריסוס פירטרואיד. אנשים רבים מעדיפים להימנע מביצוע כיני יונים בהדברה, ואכן, במקרים מסוימים מספיק ליצור עבור הכינים סביבה שלא מתאימה למחייה שלהם, באמצעות אוורור של המקום והורדת הלחות. חשוב מאוד לשלב את כל הפעולות למיגור הכינים למניעה של חזרת היונים, באמצעות דוקרנים, סורגים. בנוסף, חשוב מאוד לשמור על הבית ללא רטיבויות ואזורים לחים, משום שהרצון של כינים של יונים לשרוד יכול לדחוף אותם להתמקם שם באופן זמני, ואז שוב להתחיל לעקוץ אתכם ואת בני המשפחה.

כיצד כיני יונים עקיצות שונות מאחרות?

כינים של יונים
טיפול בכינים של יונים,עקיצות ,טיפולים טבעיים לבית

לרוב, חומרת הבעיה של נוכחות היונים נעשית ברורה לאחר עקיצות חוזרות ונשנות של בני הבית השונים. העקיצות לא עוברות בשימוש בחומרים הרגילים להקלת גירויים, הגירוד חזק מהרגיל (בשל הרוק שמשאירים הכינים על העור שמביא לתגובה אלרגית של הגוף), ומדובר בהמון עקיצות קטנטנות במרווחים קטנים. בנוסף, פעמים רבות ניתן להרגיש שמשהו קטן ובלתי נראה זוחל עליכם. כאשר כמה מהתנאים האלה מתקיימים, אין צורך לחפש כיני יונים תמונות, כי אתם יכולים להיות בטוחים שזה אכן מה שיש לכם בבית. למעשה, כן מה שנותר לכם בשלב זה הינו למצוא גורם מומחה שיבצע לכם הדברה, הרחקה וטיפולים מניעתיים לעתיד.

ניתן למצוא מגוון רחב של אנשי מקצוע וגם הדברת כיני יונים מחיר מדויק באמצעות אתר האינדקס "מדבירים נט" שאיגד עבורכם את כל המידע החשוב על ביצוע כל סוגי ההדברות בכל רחבי הארץ, כך שדאגה אחת מוסרת מכם.

צריך עזרה?
דילוג לתוכן